logo zjecie

"Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają."

Johann Wolfgang Goethe 

Koncerty z chórami i zespołami muzycznymi

Drukuj

Współpraca artystyczna objęła następujące chóry, zespoły wokalne i i instrumentalne, m.in.: Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży, Orkiestra Politechniki Łódzkiej, Orkiestra Kameralna „Łódzkie smyczki", Chór „Minstrel" Liceum Ogólnokształcącego w Płocku, Kameralny Zespół Wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Kameralny Zespół Wokalny „Cantabile" Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Chór „Speranza" Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie, Chór chłopięcy „Pueri Cantores Gostinienses", Chór chłopięcy „Pueri Cantores Torunienses", Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie, Zespół Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie, Chór Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Kameralny Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej - Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Płocku, Chór Miasta i Gminy Gąbin, Kwartet smyczkowy Alla breve Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, Kwartet smyczkowy „Polish String Quartet" z Łodzi.

Chór Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku

Wieloletnia współpraca z chórem prowadzonym przez Sławomira Gałczyńskiego obejmowała wspólne koncerty w Polsce i za granicą, m.in. w Czechach, Szwecji, Hiszpanii, Włoszech, Serbii, Chorwacji, Ukrainie i Słowacji. Wykonywany był wartościowy repertuar muzyczny, chór przygotował prawykonania muzyczne, m.in. Mszę F-dur ks. Eugeniusza Gruberskiego, płockiego kompozytora przełomu XIX i XX wieku. Realizowane były również wspólne nagrania muzyczne i rejestracje telewizyjne. 

Koncert z Frckowiak

Koncert z Haliną Frąckowiak i Chórem "Minstrel" pod dyrekcją S. Gałczyńskiego
w Katedrze Płockiej

Minstrel z Siemionem

Koncert w Wojciechem Siemionem i Chórem "Minstrel"
w Katedrze Płockiej

Kancelaria premiera

Koncert z Chórem "Minstrel" w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Kameralny Zespół Wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Wieloletnia współpraca w charakterze akompaniatora z zespołem obejmowała liczne koncerty w Polsce i za granicą, m.in. w Hlochowcu na Słowacji (2004) oraz Loznicy w Serbii (2005). Zespół prowadzony przez Sławomira Gałczyńskiego prezentował obszerny i wartościowy program artystyczny. Współpraca objęła m.in. wspólne nagranie płyty CD wypełnionej kompozycjami płockiego kompozytora ks. Eugeniusza Gruberskiego (1870-1923). Nagrania te mają wielką wartość poznawczą, przedstawiają i odkrywają na nowo dzieła wybitnego płockiego twórcy – dziś niesłusznie zapomnianego.

KZW Dom Darmstadt

Koncert z Kameralnym Zespołem Wokalnym POKiS w Domu Darmstadt w Płocku

Chór chłopięcy "Pueri Cantores Gostinienses"

Wieloletnia współpraca objęła wspólne koncerty w Polsce i za granicą, warsztaty muzyczne oraz nagrania. Opiekunem zespołu był Alfred Modrzyk. Chór wziął m.in. udział w Międzynarodowym Kongresie Federacji „Pueri Cantores" w Lyonie (2002 r.) Wystąpił w katedrze Saint Etiente oraz w Bazylice w Lyonie. Chór wystąpił w Międzynarodowym Kongresie Chóralnym w Kolonii (2004 r.), wystapił w Biberach i katedrze w Kolonii. Wziął udział w festiwalach krajowych: II Krajowym Kongresie „Pueri Cantores" w Krakowie (2000 r.), III Krajowym Kongresie „Pueri Cantores" w Poznaniu (2002 r.), XI Wielkopolskich Spotkaniach Chóralnych „Carmen Sacrum-Kalisz 2004".

Chór „Speranza" Regionalnego Towarzystwa Muzycznego w Kutnie

Współpraca z chórem obejmowała: wspólne koncerty, obozy chóralne, opracowanie nowego repertuaru (prawykonania) oraz nagrania muzyczne. Opiekunem chóru była Joanna Domagała. Chór realizował współpracę artystyczną z chórem Brandsoy z Norwegii. Zajęcia warsztatowe z chórem prowadzili prof. Anna Domańska (AM w Łodzi), dr hab. Monika Wilkiewicz (AM w Bydgoszczy), dr Dawid Ber (AM w Łodzi). Warsztaty z zakresu emisji głosu poprowadziła prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska. Chór przygotował i wykonał m.in. utwory Ludwika Teodora Płosajkiewicza, absolwenta Instytutu Muzycznego w Warszawie w klasie kompozycji prof. Zygmunta Noskowskiego. Opracował i prezentował również utwory Gustawa Roguskiego, kompozytora przełomu XIX i XX wieku. Były to pierwsze publiczne prezentacje tych utworów. W 2008 r. nagrana została płyta chóru wypełniona kolędami i pastorałkami.

Kameralny Zespół Wokalny „Cantabile" Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Wieloletnia współpraca z zespołem prowadzonym przez Joanną Domagała obejmowała wspólne koncerty oraz opracowanie nowego repertuaru. Wspólnie z chórem wystąpili, m.in.: Agnieszka Mikołajczyk – sopran (Opera Monachijska), dr Monika Krajewska – mezzosopran (Nowy Jork), Ewa Murzynowska – sopran (AM w Poznaniu), Małgorzata Pawłowska – sopran (UMFC w Warszawie), Iwona Blacha – skrzypce, dr Maciej Klimarczyk – baryton (AM w Bydgoszczy). Zajęcia warsztatowe z zespołem poprowadził Andrzej Borzym z Warszawy. Zespół opracował i wykonywał m.in. utwory kompozytorów przełomu XIX i XX wieku związanych z Ziemią Kutnowską - Ludwika Teodora Płosajkiewicza i Gustawa Roguskiego.

 

 

 

Website designed by PC-Design | Copyright by Jarosław Domagała