logo zjecie

"Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają."

Johann Wolfgang Goethe 

Uczniowie

Drukuj


Paweł Tomaszewski - dr hab. sztuki muzycznej, dziekan Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, prof. AM, prowadzi klasę fortepianu. Czołowy pianista jazzowy w Polsce, koncertuje ze znanymi zespołami i muzykami w Polsce i za granicą. Prowadzi działalność kompozytorską, jest również znanym aranżerem.

Kształcił się w mojej klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 1994-2002. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował w klasie fortepianu prof. Wojciecha Niedzieli oraz kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. Jest laureatem: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach w roku 2005, Grand Prix oraz nagrody Radia Kraków Festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Z innymi zespołami: Grand Prix Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze, I miejsce na Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Radomiu. Jest również dwukrotnym laureatem I nagrody indywidualnej na konkursie Festiwalu Jazz nad Odrą w 2003 i 2004 r.

Współpracuje jako pianista z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami, do grupy tej należą, m.in.: Maria Schneider, Nigel Kennedy, Eric Marienthal, Dean Brown, Rick Margitza, Larry Coryell, Xantone Blacq, Z-Star, Judy Bady, Michał Urbaniak, Piotr Wojtasik, Urszula Dudziak, Anna Serafińska, Mika Urbaniak, Halina Mlynkova, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, The Bronisław Duży Band, Eryk Kulm, Maciej Sikała, Reggie Moore. Grał w Kwartecie Jarosława Śmietany, Kwartecie Grzegorza Nagórskiego, zespole Quintessence Eryka Kulma, zespole Miki Urbaniak, zespole Damage Control. Grał w zespole Bronisława Dużego i Jorgosa Skoliasa w projekcie Jazz Arias. Występował m. in. w projekcie Ewy Urygi oraz na koncertach ze Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Krzysztofem "Pumą" Piaseckim. W czerwcu 2006 r. był członkiem zespołów Dean Brown Quartet oraz Eric Marienthal International Band podczas europejskiej trasy koncertowej.

Posiada obszerny dorobek fonograficzny. Płyta Kwartetu Grzegorza Nagórskiego z udziałem P. Tomaszewskiego otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej "Fryderyki 2009" w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku. Jest członkiem Rady Akademii ZPAV-u przyznającej nagrody „Fryderyki" - w sekcji muzyki jazzowej.

http://www.paweltomaszewski.com

 

Anna Stępniewska - dr sztuki muzycznej, adiunkt w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, prowadzi klasę śpiewu. Jest jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce. Koncertuje ze znanymi zespołami i muzykami w Polsce i za granicą. Posiada obszerny dorobek fonograficzny. Kształciła się w mojej klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 1996-2002.


W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem śpiew w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: 43. Festiwal Jazzowy Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Old Jazz Meeting, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Międzynarodowe Zmagania Wokalistów Jazzowych Jazz Struggle. Występowała na największych festiwalach w kraju m.in: Sopot Top Trendy Festiwal oraz Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie towarzyszyła czołowym polskim artystom. Koncertowała z wybitnymi orkiestrami pod kierunkiem: Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Tomka Szymusia. Udzielała się artystycznie w projektach zagranicznych m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal (Łotwa). Koncertowała we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Rumunii, Łotwie, Słowacji.

W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner). Płyta zaowocowała nominacją do nagrody Fryderyka w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku oraz wieloma koncertami w kraju. Występowała m.in. w Sali Kongresowej, gdzie została zaproszona przez The Brand New Heavies. Wystąpiła także w Szczecin Music Fest, a także w ramach warszawskiego festiwalu Jazz Forum Ci, na których liczymy.

A. Stępniewska była związana z zespołem Fizz The Fire, grającym muzykę neosoul. Udzielała się wokalnie w projektach innych artystów, pracowała m.in. z P. Mykietynem, W. Nahornym, A. Serafińską, H. Miśkiewiczem, J. Stroblem. Uzyskała nominację do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii Artysta Roku. Występuje pod pseudonimem artystycznym Anna Gadt. Posiada w dorobku albumy studyjne:

  • Na mojej drodze (2008)
  • Still I Rise (2010)
  • Breathing (2013)

 


www.annagadt.pl

 

Adam Drzewiecki - muzyk-pianista, aranżer, producent muzyczny. Kształcił się w mojej klasie fortepianu w PSM I i II st. w Kutnie w latach 1998-2006. Jest absolwentem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Koncertuje ze znanymi polskim muzykami i zespołami, m.in.: Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Januszem Radkiem, Łukaszem Zagrobelnym, Magdą Femme, zespołem O! Ela (kontynuacja zespołu Chłopcy z placu broni), Dec Right, Wawele. Był członkiem i współproducentem zespołu Chłopacy, z którym zdobył nagrodę na Festiwalu w Sopocie. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną CREO oraz sesyjnie w wielu innych ciekawych projektach muzycznych. Prowadzi własne studio nagrań oraz szkolenia z systemu Apple Logic. Oficjalny endorser firmy Roland.


 

Paweł Nodzak - dyrygent chóralny, muzyk-wokalista. Kształcił się w mojej klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 2001-2007. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, specjalność dyrygentura chóralna. Ukończył również Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktualnie jest pracownikiem tej uczelni. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, podczas których występował jako wokalista. Posiada na swoim koncie nagrania w programach radiowych i telewizyjnych. Odbywa aktualnie studia doktoranckie w AM w Gdańsku.

 

 

 

Agnieszka Zaleska - muzykolog. Kształciła się w mojej klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 2000-2008. Jest absolwentką Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Specjalizowała się w zagadnieniach chorału gregoriańskiego.


Krzysztof Bździel - dyrygent chóralny, muzyk-teoretyk. Kształcił się w mojej klasie fortepianu w latach 2004-2012 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, specjalność dyrygentura chóralna. Ukończył również studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki AM w Poznaniu, specjalność teoria muzyki. Jest nauczycielem szkolnictwa muzycznego.


Grażyna Poterała - muzyk-instrumentalista. Kształciła się w mojej klasie fortepianu w latach 1998-2010 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym – specjalność fortepian.


Agnieszka Pajormuzyk-instrumentalista, pedagog. Kształciła się w klasie fortepianu Jarosława Domagały w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 2001-2007. Uczestniczyła w licznych konkursach muzycznych, w których uzyskała nagrody i wyróżnienia. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu prof. B. Nowickiego.


Robert Wiśniewski - kształcił się w mojej klasie fortepianu w Diecezjalnym Studium Organistowskim im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku. Ukończył Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku muzyki kościelnej.

 

Monika Górniak - muzyk-teoretyk. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. Im. K. Kurpińskiego w Kutnie w mojej klasie fortepianu w 1998 r. Jest absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.  


Szymon Brylski - kształcił się w mojej klasie fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w latach 2011-2017. Jest aktualnie studentem Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w zakresie Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej.

 


Website designed by PC-Design | Copyright by Jarosław Domagała